version:  SVK HUN ENG CZE POL
 
 
 
LOĎ TITANIC IDENTIFIKÁCIA A EVIDENCIA OBETÍ TITANIC FILM
Herecké obsadenie filmu
 
Do úloh vo filme obsadili viaceré známe tvár, aj ľudí, ktorých dnes poznáme menej. Boli tam aj takí, ktorým tieto úlohy znamenali osudové a charakteristické úlohy a zostávajú nimi navždy. Napríklad Leonardo diCaprio a Kate Winslet, no aj mnoho iných hercov, pre verejnosť už s menej známymi menami. Tu je prehľad hereckých postáv a ich hercov.

 
Leonardo diCaprio Jack Dawson
Kate Winslet Rose Dewitt Bukater / Rose Culver
Billy Zane Caledon Hockley
Bill Paxton Brock Lovett
Victor Garber Thomas Andrews
Katherine Bates Molly Brown
Frances Fisher Ruth Dewitt Bukater
Bernard Hill Edward James Smith / kapitán lode Titanic
Gloria Stuart Rose, stará pani z Titanicu
Jonathan Hyde Bruce Ismay
 

a ďalší


Leonardo diCaprio neskôr stvárnil úlohy vo filmoch Aviator, Inception (Počiatok), Shutter Island (Prekliaty ostrov), Blood Diamond (Krvavý Diamant), Catch me if you can (Chyť ma ak to dokážeš), Gangs of New York (Gangy New Yorku), The Beach (Pláž), The Man in the Iron Mask (Muž so železnou maskou) a ďalšie medzi nimi.

Kate Winslet sa presadila v menej známych filmoch. Zaujímavá bola vo filme Finding Neverland s Johnnym Deepom.

Bill Paxton hral vo filme podmorského bádateľa, ktorého kontaktovala stará Rose s jej príbehom, keď jej vnučka videla v televízií starú kresbu jej tela a na jej krku veľký modrý diamant – Srdce oceánu. Presadil sa v minulosti napríklad vo filme Apollo 13 alebo True Lies (Pravdivé lži), aj po Titanicu v niekoľkých ďalších filmoch. Napríklad Vertical Limit v roku 2002, či ďalej U-571, Frailty, Haven, v seriáloch Frasier alebo Big Love.
 

 
 
                   

© TITANIC website - author Michelle Ant, Samuel Jaroš / nastránkach použitý obrázok filmu Titanic z 20th century fox a archívne zábery